hero

Runner

Silny napęd do bramy przesuwnej. RUNner może być zastosowany do bram przemysłowych o szerokości do 8 m i masie do 600 kg. Ma solidną konstrukcję, jest bardzo wytrzymały, odporny na korozję, bezpieczny, niezawodny i cichy.

•  Zabezpieczenie przed wypadkiem
Napęd programuje się samoczynnie, a dzięki automatycznemu programowaniu siły otwierania i zamykania, optymalizuje pracę napędu, przystosowując ją do warunków. Rozwiązanie rozpoznaje przeszkody i zatrzymuje się lub wykonuje ruch powrotny. Tego rodzaju system zabezpieczeń chroni przed obrażeniami ludzi lub uszkodzeniem pojazdu.
•  Prędkość dopasowana do zadań
Standardowa funkcja łagodnego biegu podczas otwierania i zamykania chroni bramę i napęd. Tuż przed osiągnięciem położeń krańcowych bramy następuje zmniejszenie prędkości, co chroni elementy mechaniczne napędu i bramy jednocześnie zwiększając ich trwałość. Brak nieprzyjemnego dźwięku zamykania bramy.
•  Możliwość ręcznej aktywacji
Przy braku zasilania, można aktywować mechanizm, poprzez awaryjne odblokowanie kluczykiem. Wystarczy użycie niewielkiej siły, aby otworzyć bramę i dostać się na swoją posesję.
•  Możliwość podpięcia do pakietu akumulatorów
Napęd może być podłączony do pakietu akumulatorów marki Sommer, co pozwala na uruchomienie bramy nawet w razie awarii zasilania.
•  Niskie zużycie prądu
Odpowiednia budowa napędu i zastosowane w niej rozwiązania umożliwiają niskie zużycie prądu, a tym samym w mniejszy sposób obciążają środowisko naturalne.
•  Wysoka jakość i stabilność
Solidna, wzmacniana włóknem szklanym listwa zębata poliamidowa ze zintegrowanym rdzeniem stalowym zapewnia maksymalną stabilność oraz cichą pracę podczas rozwijania.
•  Funkcja częściowego otwierania bramy
Urządzenie posiada funkcję częściowego otwierania bramy, co jest praktycznym rozwiązaniem, gdy chcemy np. wjechać rowerem na posesję. Urządzenie posiada funkcję zamykania automatycznego – po minięciu fotokomórki, brama zamyka się samoczynnie po ustalonym czasie.

Dane techniczne
Nazwa RUNner
Zakres temperatur: –30°C do +50°C
Napięcie zasilania: AC 220 – 240 V
Moment obrotowy: maks. 20 Nm
Częstotliwość znamionowa: 50/60 Hz
Stopień ochrony: IP54
Prędkość otwierania: maks. 210 mm/s