hero

Gatigo Lab

Gatigo Lab to serce naszej marki. To tutaj powstają nasze innowacje,
i tutaj testujemy nowe rozwiązania dla rynku ogrodzeń.

section

Inżynierowie do zadań
specjalnych

Nasz zespół badawczo-rozwojowy tworzy grupa technologów
i konstruktorów o wieloletnim doświadczeniu w zakresie mechaniki,
konstrukcji, fizyki materiałowej. Dlatego co roku wprowadzamy
na rynek udoskonalenia i nowości dla ogrodzeń,
co czyni markę Gatigo jedyną taką firmą na rynku.

section

Projektowanie

Nasza dumą są również indywidualne projekty ogrodzeń, a zwłaszcza bram, na działki nietypowe, bardzo wąskie, lub z dużym spadkiem. Ofertę Gatigo wyróżnia możliwość tworzenia indywidualnych rozwiązań dla danej działki przez nasz zespół konstruktorów i projektantów. Konstruktorzy, zanim zostanie stworzony prototyp, przeliczają dokładnie parametry ogrodzeń i tworzą ich wersje wirtualne. Co roku wprowadzamy na rynek nowe wzory ogrodzeń. Eksperymentujemy z nowymi materiałami oraz technologiami, np.ogrodzenia stalowe z kompozytami, stal kortenowska czy stalowe profile imitujące drewno. Inne podejście to wprowadzenie linii ogrodzeń bez słupków pomiędzy skrzydłami co całkowicie zmienia wygląd linii ogrodzenia. Tworzymy również nowe sposoby montażu ogrodzeń, np. montaż do podłoża w systemie Lotos.

section

Testy trwałości

Wszystkie produkty GATIGO poddawane są testom pod kątem trwałości. Nasi inżynierowie budują prototypy produktów i wykonują szereg testów weryfikując założenia koncepcyjne z produktem. Testy laboratoryjne są wykonywane w wielu cyklach: testy siłowników, zawiasów, punktów mocowań. Po teoretycznym roku eksploatacji mechanizmy są rozbierane i sprawdzane pod względem zużycia, następnie ponownie montowane i poddawane kolejnym testom, aż do osiągniecia 10000 cykli, które odpowiadają 10 letniemu okresowi użytkowania w naturze. Jest to etap, w którym projekt techniczny jest korygowany do momentu spełnienia wszystkich założeń konstrukcyjnych. Akcesoria dla furtek i bram testujemy jeszcze dłużej, bo aż do 500000cykli! W ramach testów wytrzymałościowych, analizujemy także specyfikę klimatu we wszystkich strefach geograficznych: od rozpalonej pustyni do arktycznej zimy. Produkty przechodzą także 1000 godzin testów w komorze solnej.

section

Patenty

Jako nieliczni producenci na polskim rynku, możemy się poszczycić własnymi patentami! To międzynarodowy dowód na innowacyjność i wyjątkowość naszych rozwiązań.

Uzyskane patenty:

Brama przeciwhałasowa

Brama łamana w sieci DIY

Zgłoszenia patentowe:

Łącznik wciskany oraz sposób montażu łącznika wciskanego

System łączenia profili zamkniętych

Układ bramy łamanej samonośnej

section

Ultranowoczesna produkcja

W Gatigo dysponujemy nowoczesną halą produkcyjną i innowacyjnym parkiem robotów do produkcji bram i ogrodzeń. To tutaj powstają nasze wyjątkowe rozwiązania technologiczne.