hero

Ile kosztuje brama przesuwna z montażem?

Porady i trendy

Ile kosztuje brama przesuwna z montażem?

Bramy przesuwne to olbrzymia kategoria bram wjazdowych, obejmująca m.in. bramy samonośne i bramy szynowe, zautomatyzowane i otwierane ręcznie. Są cenione ze względu na oszczędność miejsca, estetykę i wygodę i montowane zarówno na posesjach prywatnych, jak i firmowych, a także przemysłowych. Ile kosztuje taka brama przesuwna z montażem? Zależy to od wielu zmiennych, więc rozkładamy temat na czynniki pierwsze!

Ile może kosztować brama przesuwna?

Cena z montażem – czyli cały koszt inwestycji w bramę przesuwną – jest arcytrudna do ustalenia. Jeśli nie weźmiemy na warsztat konkretnych modeli oraz aktualnych cenników ekip montażowych, odpowiedź na pytanie o koszt bramy będzie potwornie ogólnikowa, czyli wskazywać na przedział od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych!

Warto zatem rozłożyć całą inwestycję na trzy części składowe i bliżej je omówić:

 • koszt samej bramy przesuwnej i różnych jej wariantów,
 • koszt transportu bramy przesuwnej na plac budowy,
 • koszt montażu bramy przesuwnej i różnych jej wariantów.

Ile kosztuje brama przesuwna bez automatu?

Ceny bram przesuwnych zaczynają się od ok. 2000 zł. Taki najtańszy model bramy wjazdowej przesuwnej nie jest wyposażony w mechanizm, trzeba otwierać go ręcznie, co bywa uciążliwe – nie dość, że brama jest dość ciężka, to jeszcze musimy wysiadać z samochodu, a co za tym idzie: moknąć, marznąć czy przerywać rozmowę. 

Oczywiście przy ograniczonym budżecie jest to dobre rozwiązanie, a mechanizm da się też (w większości przypadków) dokupić i zamontować później. Automatyka do bramy przesuwnej to koszt od 1000 zł w górę, przy czym dobre mechanizmy są zwykle sporo droższe i jest to wydatek rzędu nawet kilku tysięcy złotych.

Ceny w okolicach 2000 zł i niewiele wyższe dotyczą także małych bram wjazdowych, raczej tych na posesję prywatną – przemysłowe modele, których skrzydła potrafią mieć długość kilkunastu metrów, są naturalnie kilka, kilkanaście razy droższe.

Warto też wiedzieć, że na rynku dostępne są dwa warianty bramy przesuwnej:

 • bramy szynowe – których skrzydło porusza się po specjalnej prowadnicy (w tym wypadku konieczne jest regularne oczyszczanie tej szyny), ale jest na tyle stabilne, że może być pozbawione przeciwwagi (trójkątnego zakończenia),
 • bramy samonośne – poruszające się na specjalnych rolkach jezdnych, kilka centymetrów nad ziemią, zwykle wyposażone w przeciwwagę oraz zazwyczaj też nieco droższe od wariantów szynowych.

Dodatkowo najtańsze bramy przesuwne nie są raczej zabezpieczane przed korozją i niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi, czyli cynkowane i malowane proszkowo, więc trzeba je konserwować we własnym zakresie. Im lepsza ochrona, tym cena bramy jest wyższa. Od 2000 zł kupimy też raczej bramy z istniejących kolekcji – bramy projektowane na zamówienie są kilkukrotnie droższe!

Ile kosztuje brama przesuwna zautomatyzowana?

Minimalny koszt zakupu bramy przesuwnej z automatem to ok. 4000 zł. Wiele zależy oczywiście od wymiarów bramy, poziomy ochrony antykorozyjnej oraz modelu zamontowanego mechanizmu. Tańsze siłowniki zwykle oferują jedynie kilka funkcji, droższe można już np. podłączyć do systemu smart home i czerpać korzyści z zaawansowanych opcji (np. trybu furtki czy otwierania głosowego).

Osobom, które dopiero kupują bramę wjazdową przesuwną, polecamy zdecydować się na wersję już zautomatyzowaną, gdyż jest to oszczędność pieniędzy, a zarazem też pewność kompatybilności obu elementów.

Co wpływa na cenę bramy przesuwnej?

 • Rozmiar – im szersza i wyższa brama wjazdowa, tym więcej materiału zużyto do jej produkcji, a to przekłada się na wyższy koszt. Nawet 1-2 metry więcej potrafią widocznie podnieść cenę bramy, ale warto kierować się wygodą!
 • Projekt – cena bramy przesuwnej wynika bezpośrednio z cennika kolekcji, w której ją zaprojektowano (na całą kolekcję zwykle składają się przęsła, furtka i brama). Propozycje nowoczesne i oryginalne wzorniczo mogą być droższe!
 • Zabezpieczenie – im lepiej zabezpieczona brama, tym wyższa cena! Jednak na tym polu zdecydowanie nie warto szukać oszczędności. Dobra ochrona (np. powłoki cynku i farby proszkowej) przedłuży trwałość bramy!
 • Mechanizm – automatyczna brama przesuwna jest droższa niż ta otwierana ręcznie, a w dodatku im lepszy mechanizm, tym wyższa cena. Z kolei brama już wyposażona w automat jest zwykle tańsza niż zakup obu części oddzielnie.

Ile kosztuje transport bramy przesuwnej?

O koszty transportu bramy przesuwnej najlepiej zapytać bezpośrednio sprzedawcy – być może, korzystając z usług sklepu, da się nieco zaoszczędzić! Natomiast średnio za transport bramy trzeba zapłacić kilkaset złotych, zwykle od 700-800 zł. I do tego warto od razu doliczyć koszt rozładunku, do którego potrzeba kilku osób. 

Do dużych bram (np. przemysłowych) często niezbędna jest jeszcze pomoc ciężkiego sprzętu – dźwigu HDS – którego wynajęcie może nas kosztować nawet kilka tysięcy złotych (im dalej od wypożyczalni do miejsca docelowego, tym drożej).

Ile kosztuje montaż bramy przesuwnej?

Koszt montażu bramy przesuwnej także zależy od kilku czynników, a dolne widełki to zazwyczaj 700-800 zł. Górna granica jest trudna do ustalenia, ale w przypadku bramy przemysłowej za montaż przyjdzie zapłacić nawet kilka, kilkanaście tysięcy. Co wpływa na koszt montażu?

 • Cennik ekipy montażowej – koszt takiej samej usługi w różnych firmach może być zupełnie inny, a to wynika m.in. z lokalizacji, konieczności dojazdu, dostępności terminów,  szybkości realizacji oraz zakresu pracy.
 • Wymiary bramy wjazdowej – należy się również spodziewać, że im wyższa i cięższa jest brama, tym montaż będzie droższy, będzie wymagał poświęcenia więcej czasu, większego wysiłku i dużej ilości materiału (np. betonu i zbrojeń).
 • Brama przesuwna z napędem – cena z montażem tego modelu jest sporo wyższa. Do usługi trzeba doliczyć co najmniej 500-600 zł. Duża liczba funkcji do zaprogramowania i dodatkowe akcesoria (np. fotokomórki) podniosą cenę.

Brama wjazdowa przesuwna z montażem – orientacyjny koszt

Po ustaleniu kosztów poszczególnych części składowych inwestycji, czyli ceny bramy, kosztu transportu oraz montażu możemy już podać orientacyjne kwoty, ale jedynie w opierając się na stawkach minimalnych!

Otwierana ręcznie brama wjazdowa przesuwna z montażem kosztuje od ok. 3600 zł, uwzględniając najtańszy model bramy (2000 zł), transport (800 zł) oraz montaż (800 zł).

A ile będzie kosztować brama przesuwna z napędem? Cena za montażem to od ok. 6200 zł, przy założeniu, że za bramę zapłacimy 4000 zł, za transport 800 zł, za montaż bramy 800 zł, a mechanizmu – 600 zł. 

Dodatkowo – już niezależnie od wariantu bramy – jeśli do zestawu nie są dołączone elementy montażowe, należy wliczyć do budżetu ich koszt, podobnie jak i materiałów budowlanych (do wykonania fundamentu). Do bramy warto też od razu dokupić – chyba że są dołączone do modelu – fotokomórki i lampy ostrzegawcze.

Bramy wjazdowe przesuwne są inwestycją, która ma bezpośredni wpływ na wygodę oraz bezpieczeństwo korzystania z posesji, a odgrywają również rolę reprezentacyjną. Ten wybór warto dobrze przemyśleć, a w decyzji uwzględnić wiele elementów poza samą ceną (np. estetykę, zabezpieczenie, funkcje mechanizmu).

Skontaktuj się z nami!

FAQ:

Ile kosztuje najtańsza brama przesuwna z montażem?

Najtańsze modele bram przesuwnych kosztują od ok. 2000 zł, do tego trzeba doliczyć transport (od ok. 800 zł) i montaż (od ok. 800 zł), co razem daje ok. 3600 zł.

Ile kosztuje montaż bramy wjazdowej?

To zależy od wielu czynników, m.in. cennika firmy montażowej, od tego, jak duże jest skrzydło bramy przesuwnej oraz obecności mechanizmu. Ceny zaczynają się zwykle od 700-800 zł.

Od czego zależy cena bramy przesuwnej?

Cena bramy przesuwnej jest zależna od m.in. rodzaju bramy, obecności mechanizmu, wymiarów oraz poziomu zabezpieczenia, a duże znaczenie ma też sam projekt.