hero

Modne ogrodzenia 2021 – poznaj ciekawe inspiracje!

Porady i trendy

Modne ogrodzenia 2021 – poznaj ciekawe inspiracje!

Modne ogrodzenia posesji to takie propozycje, które odpowiadają na aktualne trendy w designie – minimalizm, geometryczność, oszczędność, zabawę formą i kolorystyką, kontrastowość, inspiracje naturą. Obok aspektów wizualnych modne ogrodzenia domów muszą wyróżniać się odpowiednim poziomem trwałości, funkcjonalności i innowacyjności. Połączenie tych cech zmienia ogrodzenie w integralną część przestrzeni życiowej domowników, zapewnia nie tylko poczucie bezpieczeństwa, ale i codzienny komfort!

Modne ogrodzenia minimalistyczne

Ogrodzenia modne realizują założenia aktualnych trendów architektonicznych i aranżacyjnych, z których najważniejszym jest minimalizm. Ten wyraża się w prostocie, schematyczności, geometrycznych formach i oszczędności stylistyczno-dekoracyjnejMinimalistyczne modne ogrodzenia tworzone są niejako w kontrze do ogrodzeń klasycznych, bogato zdobionych, z falistymi i łukowatymi liniami, przegięciami, misterną ornamentyką.

Modne ogrodzenia minimalistyczne są zwykle zamknięte w prostych, masywnych ramach. Ich przęsła tworzone są z płaskich i szerokich stalowych profili mocowanych poziomo lub pionowo do podłoża. Całość ma raczej uporządkowaną formę, choć minimalizm wcale nie jest banalny i pozostawia spore pole do zabawy!

Modne ogrodzenia w otwartej formie

Przykładem łączenia minimalizmu z eksperymentalną zabawą jest otwarta forma modnych ogrodzeń.

Przęsła tego typu ogrodzenia są pozbawione zamykających je ram – płaskie sztachety montowane są do podstawy w niewielkich odległościach od siebie i nie są w żaden sposób zakończone. Modne ogrodzenia w formach otwartych prezentują się stylowo, intrygują, pozostawiają pole do swobodnej interpretacji,  mówią sporo o swoich właścicielach – otwartych na świat, ludzi i poszerzanie własnych horyzontów, tolerancyjnych, refleksyjnych, gościnnych.

W ofercie Gatigo takie modne ogrodzenia w otwartej formie to np. kolekcja Linea – rytmiczna kompozycja, która perfekcyjnie wpisuje się w architekturę nowoczesnego budownictwa oraz podkreśla sposób aranżacji przydomowej przestrzeni.

Modne ogrodzenia z zaskakującym kontrastem

Wśród modnych ogrodzeń króluje kolorystyka szarości – w różnych odcieniach i o różnym charakterze (szarości zimne, ciepłe, surowe, przytulne). Barwa grafitowa czy antracytowa jest wyjątkowo uniwersalna, a zamiast przytłaczać, eksponuje stylistykę elewacji budynku, podkreśla piękno ogrodu, soczystość zieleni, kontrastuje z wielobarwną roślinnością.

Mimo to w Gatigo proponujemy naszym Klientom szeroką paletę barw dodatkowych, niestandardowych i zachęcamy do zabawy z intrygującym kontrastem. Stonowaną szarość warto przełamać energetyczną limonką, chilli czerwienią, malinowym różem czy słoneczną żółcią. Oczywiście nadal z zachowaniem zasad minimalizmu, czyli malując tylko jeden wybrany szczebelek w każdym przęśle ogrodzenia.

Modne ogrodzenia inspirowane naturą

Uciekamy od miejskiego zgiełku, tęsknimy za ciszą, czystym powietrzem, intensywną zielenią za oknem, chętniej spędzamy czas na łonie natury. Dla osób, które cenią życie w zgodzie z naturą i inspirują się jej pięknem, powstała w Gatigo linia modnych ogrodzeń Natura. Istotą ogrodzeń z tej kolekcji jest połączenie minimalizmu i subtelnej dekoracyjności czerpiącej z piękna przyrody.

Modne ogrodzenia z linii Natura to minimalistyczna, prosta forma profili ogrodzenia połączona z dekoracyjnymi wstawkami z perforowanej blachy, które są silnym trendem wzorniczym ostatnich lat.

Perforowana blacha zajmuje około 20-30% każdego przęsła ogrodzenia. Wycięte w niej drobne otwory bezpośrednio nawiązują do elementów przyrody – bujnych kwiatów na łące, liści i gałązek drzew, wiosennego deszczu, morskich fal, gwiaździstego nieba, sosnowego lasu. Tworzą przyjemne skojarzenia, które każdego dnia przypominają domownikom o pięknie otaczającego świata, wyciszają i relaksują.

Modne ogrodzenia wielozadaniowe

Wyznacznikiem modnych ogrodzeń są nie tylko aspekty wizualne, które przekładają się na aktualne trendy, ale też elementy funkcjonalne. W tym wydaniu modne ogrodzenia nie tylko zabezpieczają posesję, ale stają się ważną częścią przestrzeni życiowej mieszkańców, pomagają realizować pasje, relaksować się, odpoczywać na świeżym powietrzu, zażywać ruchu.

Wszystkie modne ogrodzenia marki Gatigo można wyposażyć w akcesoria, które nie ograniczą przestrzeni przydomowej, a wręcz pozwolą ją maksymalnie wykorzystać.

  • Koszykówka na świeżym powietrzu, czyli montowana na słupku ogrodzenia tablica z obręczą i rozciągniętą za nią siatką – dla młodszych i starszych!
  • Boks w ogrodzie, czyli worek treningowy zawieszany na słupku ogrodzenia, do poprawy kondycji i redukcji stresu w jednym!
  • Kącik malarski dla dzieci – zawieszana na ogrodzeniu tablica kredowa z akcesoriami, która pozwala rozwijać twórcze pasje w pięknych okolicznościach przyrody.
  • Hamak zawieszany na ogrodzeniu, czyli świetny sposób na drzemkę czy relaks z ulubioną książką; montaż i demontaż zajmuje jedynie kilka sekund!
  • Kwiaty jako dekoracja ogrodzenia? Czemu nie? Dzięki praktycznym zawieszanym na przęsłach doniczkom można uprawiać dekoracyjne kwiaty, a nawet zioła, bez konieczności zmniejszania ogrodowej przestrzeni.
  • Doskonałym dopełnieniem każdego modnego ogrodzenia jest też… palenisko ogrodowe! To stylowe akcesorium zapewnia magię domowego ognia w ogrodzie, pozwala się ogrzać, urządzić grilla czy ognisko, tworząc niepowtarzalną atmosferę spotkań na świeżym powietrzu!

Ogrodzenia modne chroniące prywatność

Ogrodzenia modne to ogrodzenia minimalistyczne, proste, lecz intrygujące, nawiązujące do piękna otaczającego świata, inspirujące i wielozadaniowe. Co jeszcze? Coraz częściej modne ogrodzenia mają też jeszcze jedno niezmiernie ważne zadanie – chronić prywatność swoich właścicieli.

Modne ogrodzenia chroniące prywatność to te z niewielkimi prześwitami lub całkowicie ich pozbawione. Profile w przęsłach takich ogrodzeń są zagęszczone, zamontowane tuż obok siebie, wypełniają całą przestrzeń i przemieniają się w stylową kurtynę, która ukrywa dom, podjazd i ogród przed resztą świata. Dzięki temu bez cienia skrępowania można korzystać z uroków zielonej przestrzeni – organizować przyjęcia w ogrodzie, zażywać kąpieli słonecznej czy ćwiczyć na macie bez obaw o natrętne spojrzenia przechodniów i sąsiadów.

Spośród modnych ogrodzeń Gatigo bez prześwitów warto zwrócić uwagę zwłaszcza na ogrodzenie żaluzjowe z kolekcji Stante – jego profile ułożone są pod kątem i zapewniają pełną prywatność!

Modne ogrodzenia inteligentne

Codzienny komfort i oszczędność czasu to domena inteligentnych domowych rozwiązań. Teraz modne ogrodzenia mogą stać się ich ważną częścią! Dzięki automatyzacji bram i furtek ogrodzenia elementy te połączyć można z systemami tzw. smart home. W ten sposób będzie można otwierać i zamykać ogrodzenie nawet z poziomu smartfona, również podczas nieobecności w domu!

Skontaktuj się z nami!

FAQ:

Jakie ogrodzenia są modne?

Ogrodzenia modne odpowiadają na aktualnie panujące trendy takie jak minimalizm, inspiracja naturą, wielozadaniowość i inteligentne rozwiązania. Modne ogrodzenia stają się pełnoprawną częścią przestrzeni życiowych swoich właścicieli.

Czym wyróżniają się modne ogrodzenia minimalistyczne?

Prostotą, geometrycznością, oszczędnością stylistyczną i dekoracyjną. Jeśli zabawa, to formą i kontrastem kolorystycznym. Jeśli zdobienia, to subtelne, np. z perforowanej blachy. Im mniej, tym lepiej!

Na czym skupić się przy zakupie ogrodzenia – na modzie, czy własnym guście?

Ogrodzenie powinno stać się ważną częścią przestrzeni przydomowej, więc musi w pełni podobać się swoim właścicielom, odzwierciedlać ich charakter i gust. Moda nie jest najważniejsza – zawsze warto podążać za własnymi upodobaniami, nawet jeśli nie wpisują się w aktualne trendy aranżacyjne.