hero

Nowoczesne ogrodzenia modułowe – stylowe i funkcjonalne rozwiązanie dla każdego

Porady i trendy

Nowoczesne ogrodzenia modułowe – stylowe i funkcjonalne rozwiązanie dla każdego

Nowoczesne ogrodzenia modułowe wyrażają aktualne trendy w designie, zapewniają spójność wszystkich elementów (przęseł, bram, furtek), a jednocześnie są łatwe i szybkie w montażu. Spośród dostępnych w sprzedaży ogrodzeń modułowych każdy dobierze rozwiązanie niczym skrojone na miarę swojej posesji, perfekcyjnie dopasowane stylistycznie do domu i przestrzeni wokół niego. Jak wyglądają ogrodzenia modułowe i dlaczego są świetną inwestycją? Sprawdźmy!

Jak wyglądają ogrodzenia modułowe?

Nowoczesne ogrodzenia modułowe składają się z modułów, czyli gotowych do montażu przęseł, furtek i bram. Części ogrodzenia mają formę prefabrykatów, czyli przyjeżdżają na miejsce budowy w całościco znacznie ułatwia montaż i skraca czas potrzebnych prac. Ogrodzenia modułowe to ogólne nazwa rodzaju ogrodzeń, które składają się z gotowych do połączenia części.

Ogrodzenia modułowe zwykle projektowane są w wydaniu nowoczesnymodpowiadają na aktualne trendy aranżacyjne, wpisują się w nowoczesny minimalistyczny design bądź ich stylistyka inspirowana jest naturą. Jednocześnie doskonale realizują wszystkie powierzone im zadania – wzmacniają poczucie bezpieczeństwa, są wielofunkcyjne, wyposażone w rozwiązania innowacyjne, inteligentne, które podnoszą komfort codziennego życia.

Czym wyróżniają się minimalistyczne ogrodzenia modułowe?

  • Prostotą – to proste linie, geometryczne kształty, surowość.
  • Dekoracyjną oszczędnością – brak w nich metaloplastycznych tworów, misternej ornamentyki, falistości, łuków i przegięć. Jeśli zdobienia, to niewielkie, subtelne i nowoczesne np. z perforowanej blachy.
  • Stonowaną kolorystyką – w nowoczesnych ogrodzeniach modułowych rządzą odcienie szarości i czerni, które podkreślają architekturę domu, zieleń ogrodu i wielobarwną roślinność.
  • Kontrastami kolorystycznymi – subtelnym zdobieniem może być zabawa z kolorem, czyli przełamanie szarości jednym szczeblem w każdym przęśle pomalowanym na niestandardowy kolor.
  • Zabawą formą – ogrodzenia modułowe mogą mieć formę otwartą, wertykalną lub horyzontalną, idealnie korespondującą z dominującymi liniami budynku czy specyfiką posesji.

Jakie są przykładowe nowoczesne ogrodzenia modułowe?

  • Kolekcja Linea – intrygujące ogrodzenie w formie otwartej, bez bocznych i górnych ram przęseł. Przęsła Linea są utrzymane w duchu minimalistycznym, a jednocześnie stwarzają wrażenie niedopowiedzenia, pozwalają na dowolność interpretacji. To design, który wyróżni każdą nowoczesną posiadłość!
  • Kolekcja Stante – ogrodzenia modułowe żaluzjowe, czyli w pełni chroniące prywatność właścicieli. Profile przęseł ogrodzenia Stante montowane są pod kątem, przypominają okienne żaluzje. Nie tworzą prześwitów, czyli w 100% skrywają przydomową przestrzeń przed wzrokiem osób postronnych.
  • Kolekcja Natura – inspirowane przyrodą modułowe ogrodzenia w różnych wersjach, subtelnie dekorowane wkładkami z perforowanej blachy. Stonowana kolorystyka i minimalistyczna forma wybrzmiewa doskonale w połączeniu z inspirowanym przyrodą wzornictwem.
  • Kolekcja Metric – czyli wyraziste linie, porządek i brak zdobień, co pozwala na twórczą zabawę z kontrastem kolorystycznym. Klienci Gatigo mogą postawić na jeden szczebel ogrodzenia w kolorze niestandardowym (np. energetyczna limonka, chilli czerwień), który będzie intrygująco kontrastował z resztą, dodając ogrodzeniu indywidualnego charakteru.

Co wchodzi w skład ogrodzeń modułowych?

Nowoczesne ogrodzenia modułowe projektowane są jako kolekcje. Każda kolekcja to wszystkie elementy wchodzące w skład ogrodzenia utrzymane w tej samej stylistyce. Ogrodzenia modułowe to perfekcyjnie dopasowane do siebie przęsła, furtki i bramy, które tworzą spójne kompozycje.

W ramach tej samej kolekcji zwykle projektowanych jest kilka rodzajów bram (przesuwne, skrzydłowe), które dostępne są w dwóch wersjach – otwieranych ręcznie i zautomatyzowanych. Oczywiście ogrodzenia modułowe z automatycznymi bramami stają się już powoli standardem. Nic dziwnego – mechanizm bramy oszczędza czas, zwiększa komfort jej użytkowania i zapewnia bezpieczeństwo domownikom!

Ponadto do ogrodzeń modułowych marki Gatigo można od razu dobrać kompatybilne akcesoria, m.in. tablice do koszykówki, worki treningowe, hamaki, tablice malarskie czy doniczki do zawieszenia na przęsłach.

Jak montuje się ogrodzenia modułowe?

Ogrodzenia modułowe montuje się moduł po module. Przęsła, furtki i bramy wystarczy zamocować do słupków montażowych.

Oczywiście ogrodzenia modułowe warto oprzeć na podmurówce, która jeszcze bardziej wyeksponuje ich walory estetyczne. W tym celu można posłużyć się różnego rodzaju prefabrykatami (gotowe murki i słupki), które będą imitowały jakiś materiał, podkręcały kolorystykę czy korespondowały stylistycznie z elewacją budynku.

Ogrodzenia modułowe stalowe są zwykle stosunkowo lekkie i zazwyczaj taka dodatkowa stabilizacja nie jest konieczna. Niemniej podmurówka potrafi świetnie podkreślić estetykę i walory wizualne ogrodzenia, a jednocześnie zapewnić nieco więcej prywatności i zwiększyć bezpieczeństwo.

Czy ogrodzenia modułowe są trwałe?

Ogrodzenia modułowe stalowe to wieloletnia inwestycja. Są dobrze zabezpieczone przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi (wilgoć, skrajne temperatury, uszkodzenia mechaniczne) oraz przed korozją. Warto zdecydować się przede wszystkim na ogrodzenia modułowe cynkowane i malowane proszkowo z nierozerwalną powłoką, której nie trzeba okresowo odnawiać czy ponownie zabezpieczać.

Wszystkie ogrodzenia modułowe Gatigo są testowane w warunkach rzeczywistej eksploatacji. Eksperci Gatigo mają ogromną wiedzę techniczną i wieloletnie, wypraktykowane doświadczenie, ale są też otwarci na nowe rozwiązania i ciągłe ich ulepszanie. Podczas testów, które przekładają się na 10 lat realnego użytkowania ogrodzenia, sprawdzane są aspekty techniczne ogrodzeń, wszystkie ich elementy – m.in. siłowniki, zawiasy, mocowania.

Ogrodzenia modułowe Gatigo na lata zachowują swój fabryczny wygląd, cieszą nienaganną jakością i pozwalają czuć się bezpiecznie, nie dokładając właścicielom pracy czy kosztów.

Ile kosztują ogrodzenia modułowe?

Ceny ogrodzeń modułowych wahają się w zależności od projektu kolekcji, designu, marki, ilości i jakości wykorzystanego materiału oraz jego zabezpieczenia.

Najwyższej jakości ogrodzenia modułowe, produkowane ze stali, dobrze zabezpieczone przed korozją, utrzymane w nowoczesnym stylu i zaprojektowane zgodnie z aktualnymi trendami kosztują średnio kilkaset złotych za jedno przęsło. Zautomatyzowana brama to koszt kilku tysięcy złotych.

Skontaktuj się z nami!

FAQ:

Czym są ogrodzenia modułowe?

Ogrodzenia modułowe składają z modułów, czyli gotowych elementów – przęseł, furtek i bram. Wszystkie części wystarczy odpowiednio ze sobą połączyć (niezbędne są słupki i elementy montażowe). Zwykle nowoczesne ogrodzenia modułowe mają minimalistyczną stylistykę.

Czy warto postawić na modułowe ogrodzenia frontowe?

Zdecydowanie tak! Ogrodzenie modułowe od frontu będzie się świetnie prezentować, eksponować stylistykę budynku, komponować się z przestrzenią przydomową. A jednocześnie tego typu ogrodzenie jest łatwe i szybkie w montażu oraz wyjątkowo trwałe.

Ile kosztują ogrodzenia modułowe?

Ceny ogrodzeń modułowych oscylują wokół kilkuset złotych za jedno przęsło i kilku tysięcy za bramę z automatem. Zwykle są dobrze zabezpieczone przed korozją i warunkami pogodowymi, więc nie wymagają dodatkowych prac i z biegiem czasu nie tracą swojej jakości, właściwości i walorów estetycznych.