hero

Nowoczesne ogrodzenia palisadowe – charakterystyka, zalety i zastosowanie

Porady i trendy

Nowoczesne ogrodzenia palisadowe – charakterystyka, zalety i zastosowanie

Ogrodzenie palisadowe doskonale wpisze się w nowoczesną aranżację przestrzeni życiowej mieszkańców w przypadku posesji prywatnej. Świetnie będzie się prezentować także jako ogrodzenie siedziby firmy czy budynku użyteczności publicznej. Ma prostą, minimalistyczną formę, która dopełnia stylistykę budynku, jednocześnie go nie przytłaczając. Dodatkowo jest wyjątkowo trwałe i proste w montażu. Sprawdźmy, jakie są jego funkcje, zalety i zastosowanie!

Ogrodzenie palisadowe, czyli ogrodzenie z modułów!

Ogrodzenie palisadowe funkcjonuje również pod nazwą „modułowe”. Określenia te wskazują na charakter jego budowy. Ogrodzenie składa się z palisad, które wystarczy odpowiednio ze sobą połączyć, by stworzyć praktyczny płot, który doskonale zabezpieczy posesję przed niepożądanymi gośćmi. Takie ogrodzenie montuje się na wcześniej przygotowanej podmurówce lub bezpośrednio nad ziemią. Jego przęsła można zamontować do słupków zarówno stalowych, jak i betonowych, kamiennych czy klinkierowych. Dopełnieniem ogrodzenia palisadowego są bramy wjazdowe (także z automatem) i nowoczesne furtki, równie szybkie i proste w montażu, co same przęsła.

Zastosowanie ogrodzenia palisadowego

Palisadowe, modułowe ogrodzenie jest coraz częściej wybierane przez właścicieli posesji prywatnych. Dzięki swojej minimalistycznej formie genialnie komponuje się z niemal każdym projektem nowoczesnej przestrzeni życiowej. Pozbawione zdobień lub subtelnie udekorowane nie przytłacza aranżacji ogrodu i samego budynku, pozwala im w pełni „wybrzmiewać” i każdego dnia zachwycać domowników swoim urokiem. Jest idealnym dopełnieniem domu. Jednocześnie staje się wizytówką posesji i podnosi jej prestiż. Ogrodzenia palisadowe to ogrodzenia wielozadaniowe, które mogą pełnić różne funkcje użytkowe.  

Palisadowe ogrodzenia są od kilku lat stosowane także przez właścicieli firm do ogradzania ich siedzib. Są eleganckie i szykowne, a przy tym proste i uniwersalne. I choć nie należą do najtańszych, to dzięki swojej funkcjonalności i szybkości w montażu często stają się pierwszą i jedyną słuszną opcją wyboru.

Materiały na ogrodzenie palisadowe

Dostępne na rynku ogrodzenia palisadowe są najczęściej stalowe lub drewniane. Oczywiście oba materiały mają swoje zalety, więc finalnie wybór należy dostosować wyłącznie do swoich preferencji. Trzeba jednak pamiętać, że ogrodzenie drewniane jest bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne, szybciej niszczeje i traci swój pierwotny fantastyczny wygląd. O drewno należy więc umiejętnie i regularnie dbać – okresowa pielęgnacja i impregnacja jest koniecznością.

Stalowe ogrodzenia palisadowe od Gatigo

Gatigo projektujemy ogrodzenia z myślą o komfortowym i wieloletnim użytkowaniu bez dodatkowej pracy właściciela i nakładów finansowych. W przypadku ogrodzeń palisadowych stawiamy nastal, którą poddajemy wieloetapowej obróbce. Z punktu widzenia trwałości najważniejsze jest zabezpieczenie antykorozyjne tzw. systemem DUPLEX. Wszystkie stalowe elementy ogrodzenia są „kąpane” w roztopionym cynku. Dzięki zjawisku dyfuzji do wierzchniej warstwy stali wnikają atomy cynku i tworzy się stop żelazo-cynk. Zewnętrzną warstwę stalowego ogrodzenia pokrywa czysty cynk, który dzięki stopowi przywiera na stałe, tworzy nierozerwalną powłokę. Dodatkowo ogrodzenia malowane są farbą proszkową, która także wtapia się w stal.

Funkcje ogrodzenia palisadowego

Ogrodzenie palisadowe świetnie spełnia wszystkie funkcje dobrego ogrodzenia. Jest solidne, nie tak łatwo go zniszczyć nawet z użyciem odpowiednich narzędzi, więc stanowi doskonałą ochronę dla domowników. W zależności od formy i wyglądu ogrodzenie może zapewniać widok na zieloną okolicę lub zmniejszać prześwity i chronić prywatność domowników. Jednym z modeli ogrodzenia palisadowego jest też ogrodzenie żaluzjowe, które w pełni skrywa dom i ogród przed wzrokiem sąsiadów i przechodniów.

W Gatigo bardzo mocno wierzymy w to, że ogrodzenie powinno być wielozadaniowe. Być nie tylko płotem, ale ważną częścią całej przestrzeni życiowej mieszkańców. Dlatego do naszych ogrodzeń zaprojektowaliśmy szereg kompatybilnych dodatków, między innymi:

  • kosz z obręczą na uchwycie montowanym na słupku,
  • uchwyt do słupka z workiem bokserskim,
  • tablicę do malowania zaczepianą na przęśle ogrodzenia,
  • uchwyt do słupka z huśtawką ogrodową,
  • doniczki przystosowane do montażu na przęsłach,
  • wyjątkowe palenisko ogrodowe.

Ogrodzenia palisadowe z oferty Gatigo

W Gatigo stawiamy przede wszystkim na ogrodzenia nowoczesne, dlatego większość z naszych propozycji to właśnie ogrodzenia palisadowe. W zależności od konkretnej kolekcji i jej stylistyki różnią się charakterem!

  • Kolekcja Natura – to ogrodzenie palisadowe, które swoją stylistykę czerpie z samej natury! Świetnie wpisuje się w zieloną okolicę, tworzy niezwykłą atmosferę w ogrodzie. Ogrodzenia z tej kolekcji charakteryzują się solidnymi stalowymi przęsłami z szerokimi profilami i niewielkimi prześwitami. W zależności od projektu każde przęsło ozdobione jest w części wstawką z perforowanej blachy. Wycięte w niej otwory nawiązują do kwiatów, liści, gwiazd, deszczu, morskich fal. Czarują swoim urokiem!
  • Kolekcja Stante – to ogrodzenie żaluzjowe, które w pełni chroni prywatność domowników. Szerokie profile ułożone są bardzo ciasno i pod kątem. Minimalne prześwity zapewniają cyrkulację powietrza, a przy tym dom jest w całości ukryty przed wzrokiem osób trzecich. W tak zasłoniętym ogrodzie można miło spędzić czas, poopalać się czy poćwiczyć na macie. Stalowe profile ogrodzenia warto pomalować na żywy, oryginalny kolor lub zamienić je na drewno polimerowe.
  • Kolekcja Metric – to ogrodzenie palisadowe przypadnie do gustu wielbicielom minimalizmu i prostoty. Przęsła składają się ze stalowych profili ułożonych poziomo lub pionowo do podłoża. W zależności od preferencji zamówić można ogrodzenie z rzadziej lub ciaśniej ułożonymi profilami. Profile te są w pełni wymienne, warto więc pomyśleć o ciekawym kontraście kolorystycznym – poszczególne szczeble w każdym przęśle mogą być kolorowe. W naszej bogatej palecie każdy znajdzie idealną dla siebie propozycję.

Brama wjazdowa do ogrodzenia palisadowego

Do nowoczesnego, prostego w formie ogrodzenia palisadowego warto wybrać nowoczesną bramę. W zależności od wymiarów posesji (zwłaszcza jej szerokości) oraz długości podjazdu, postawić można na bramę skrzydłową bądź przesuwną, lub na sprytne rozwiązanie w postaci bramy łamanej czy teleskopowej.

Skontaktuj się z nami!

FAQ:

Ile kosztuje ogrodzenie palisadowe?

Cena ogrodzenia palisadowego może być bardzo różna, zależy od wykorzystanego materiału, designu czy dodatkowych funkcjonalności. Już sama nazwa “palisadowe” jest bardzo pojemnym określeniem na różne rodzaje ogrodzeń. Uśredniając, jedno przęsło takiego ogrodzenia kosztuje zazwyczaj około tysiąc złotych.

Jak trwałe są ogrodzenia palisadowe?

Producent konkretnego ogrodzenia powinien określić jego trwałość. W Gatigo stawiamy na ogrodzenia ze stali nierdzewnej bądź ocynkowanej i dodatkowo malowanej proszkowo. To zapewnia im wieloletnią odporność na niskie temperatury, wilgoć, ale też niekorzystne czynniki mechaniczne i chemiczne. Każde z naszych ogrodzeń testujemy w sposób, który odpowiada użytkowaniu przez 10 lat!

Czy warto kupić nowoczesne ogrodzenie palisadowe?

Oczywiście! To ogrodzenie wielozadaniowe, trwałe, solidne i stylowe. Pięknie komponuje się z nowoczesnymi aranżacjami domów, a przy tym jest wyjątkowo proste w montażu.