hero

Ogrodzenia panelowe 3D – prosty i nowoczesny sposób na ogrodzenie terenu

Porady i trendy

Ogrodzenia panelowe 3D – prosty i nowoczesny sposób na ogrodzenie terenu

To, w jaki sposób wyznaczymy granice działki, wpływa nie tylko na bezpieczeństwo mieszkańców, lecz także na wygląd całej posesji. Dla osób szukających trwałych i ponadczasowych rozwiązań doskonałe są ogrodzenia panelowe 3D, inaczej nazywane systemowymi.

Choć do tej pory decydowali się na nie głównie właściciele obiektów użyteczności publicznej, coraz chętniej wybierają je też osoby prywatne. Jakie zalety ma to rozwiązanie?

Ogrodzenie systemowe 3D, które sprawdzi się niemal wszędzie

Ogrodzenia panelowe 3D charakteryzuje prosta, ażurowa konstrukcja. Dodatkowo są one wzmocnione poprzecznymi przetłoczeniami przypominającymi literę V. Ten element zapewni im większą trwałość od ich klasycznego odpowiednika, w przypadku którego druty są proste. Jedną z głównych zalet opisywanego ogrodzenia jest jego uniwersalność. Pasuje ono zarówno do nowoczesnych aranżacji ogrodu czy elewacji, jak i do tradycyjnie urządzonych posesji.

Przeziorność tego systemu jest duża, więc osoby, którym zależy na prywatności, mogą posadzić przy płocie krzewy. Niewielkie choinki lub rośliny oplatające ogrodzenie panelowe 3D sprawią, że posesja zyska kameralny i przytulny charakter. Jeżeli nie jesteś amatorem roślin, możesz również zdecydować się na specjalne przesłony do paneli. Są one dostępne w wielu kolorach, dlatego bez trudu dopasujesz je do pozostałej części posesji. Co więcej, ich montaż również nie powinien sprawiać problemów.

Uniwersalny wygląd płotu pozwala na łatwe dopasowanie do niego takich elementów jak brama czy furtka. Co więcej, ogrodzenie systemowe 3D można zamontować niemal na każdym terenie, nawet tym nierównym. W przypadku bardzo wilgotnej ziemi warto pamiętać również o podmurówce, dzięki której konstrukcja będzie stabilniejsza. Takie rozwiązanie sprawdzi się też u osób posiadających zwierzęta, gdyż utrudni ucieczkę psa czy kota z posesji. Warto wykorzystać je także, jeżeli ma się dom w zabudowie szeregowej, ponieważ dzięki podmurówce rośliny z terenu sąsiada nie będą wchodzić na Twoją działkę.

Ogrodzenie panelowe 3D a warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne

Jedną z głównych zalet ogrodzenia panelowego 3D jest odporność na zmieniające się warunki atmosferyczne. Płot wykonany z wysokiej jakości materiałów nie ulega korozji niezależnie od wahań temperatury, opadów, a także nasłonecznienia. Dodatkowo surowce wykorzystywane przez naszą firmę poddawane są laboratoryjnym badaniom, które potwierdzają ich wytrzymałość. Monitorujemy także nasze ogrodzenia w warunkach realnej eksploatacji. Dzięki temu zyskujemy pewność, że będą ona służyć mieszkańcom posesji przez wiele lat bez konieczności wymiany ani czasochłonnej konserwacji elementów płotu.

Ogrodzenia panelowe 3D są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Tego rodzaju płoty nie ulegają rozerwaniu ani deformacjom. Docenią to nie tylko osoby, którym zależy na estetycznym wyglądzie ich posesji, lecz także każdy, kto chce się czuć bezpiecznie na swoim terenie. Takie ogrodzenie zmniejsza bowiem prawdopodobieństwo włamania oraz wejścia do ogrodu osób niepożądanych lub dzikich zwierząt. Jeśli jednak jakiś element płotu ulegnie uszkodzeniu, daną część można bez trudu wymienić.

Ogrodzenie panelowe 3D – cena odpowiadająca jakości

Cena płotu zależy przede wszystkim od materiałów, z jakich ma on być wykonany oraz jego długości. Należy jednak zauważyć, że popularność ogrodzenia systemowego 3D, wiąże się także z ceną tego rodzaju płotu. Jest ona znacznie niższa niż w przypadku innego typu elementów oddzielających posesję, takich jak ogrodzenia palisadowe. Spośród produktów dostępnych na rynku, tylko siatki ogrodzeniowe są zazwyczaj tańsze, jednak najczęściej nie dorównują one trwałością ani estetyką ogrodzeniom panelowym 3D.

Znacznie tańsza niż w przypadku innych rodzajów ogrodzeń jest także naprawa uszkodzonych elementów ogrodzenia systemowego 3D. Posiadacze tego typu płotu muszą wymienić wyłącznie jego wadliwą część. Zaletą ogrodzenia jest również jego prosty montaż, który możesz dokonać samodzielnie. Jeżeli natomiast zdecydujesz się na zlecenie tej czynności fachowcom, posesja zostanie ogrodzona nawet w kilka godzin.

Panele 3D można często kupić pojedynczo i naprawić jedynie wadliwy element.

Ogrodzenie panelowe 3D, które możesz dopasować do swojej posesji

Płot wokół ogrodu nie musi być nudny. Nasz zespół wyróżnia się kreatywnością oraz umiejętnością słuchania klientów, dzięki czemu wszystkie projekty ogrodzenia panelowego 3D odpowiadają potrzebom oraz oczekiwaniom właścicieli posesji. Każdy płot doskonale współgra z architekturą budynku oraz ogrodem. Możemy stworzyć rozwiązanie świetnie wpisujące się w eleganckie aranżacje, minimalistyczne projekty czy nowoczesne rozwiązania. Dzięki temu ogrodzenie pełni nie tylko funkcję ochronną, lecz także jest modnym dodatkiem stanowiącym stylowe dopełnienie projektu posesji.

Ogrodzenie systemowe 3D nie musi być grafitowe, czarne czy brązowe. Jeśli lubisz niecodzienne rozwiązania, zdecyduj się na wyraziste kolory podkreślające charakter elewacji czy pasujące do roślin posadzonych przy tarasie. W ofercie znajdziesz takie barwy jak żółty, zielony, fioletowy, czerwony czy niebieski. Możesz też ogrodzić swój teren płotem w różnych odcieniach. Dzięki temu Twoja posesja zyska niepowtarzalny charakter i bez wątpienia zachwyci domowników, sąsiadów, a także wszystkich przechodniów.

Ogrodzenia panelowe 3D dopasowujemy również do innych elementów przestrzeni. W płotach wykonujemy wycięcia techniczne m.in. na skrzynki gazowe. Dzięki temu nie jest konieczne specjalne odgrodzenie takiego element, co jest nie tylko niepraktyczne i wygląda nieestetycznie. Ponadto ogrodzenie możemy zaprojektować tak, aby współgrało z innymi zaplanowanymi przez Ciebie częściami ogrodu m.in. z placem zabaw czy strefą relaksu.

Jak montuje się ogrodzenie panelowe 3D?

Zanim zaczniesz montaż ogrodzenia systemowego 3D, musisz podjąć decyzję, czy ma być ono wsparte na podmurówce. Ten element nadaje płotu oryginalny design. Warto postawić na to rozwiązanie również, jeżeli podłoże, na którym ma stanąć ogrodzenie, jest miękkie. Wzmocni to konstrukcję i będzie dodatkowo chronić druty przed korozją. Ponadto dzięki podmurówce znacznie trudniej dzikim zwierzętom wejść na teren posesji. Jest to istotne, jeżeli planujesz posadzić w ogrodzie rośliny, które mogłyby zostać przez to zniszczone. 

Sam płot możesz postawić bez pomocy fachowców. Nie potrzebujesz do tego specjalistycznej wiedzy ani umiejętności. Jego montaż polega na połączeniu ze sobą wszystkich paneli przy użyciu przystosowanych do tego śrub, obejm i złączek. Ogrodzenie nie tylko łatwo postawisz, ale również zdemontujesz. Jest to szczególnie przydatne, jeśli płot ma być jedynie tymczasowy. Natomiast jeżeli zależy Ci na bardzo szybkim oraz estetycznym zaznaczeniu granic działki, zatrudnij specjalistów, którzy mogą w jeden dzień postawić ogrodzenie panelowe 3D. Cena tej usługi nie jest wysoka, dlatego warto się na nią zdecydować, a tym samym zaoszczędzić swój czas.