hero

Ile kosztują bramy teleskopowe?

Porady i trendy

Ile kosztują bramy teleskopowe?

Wybór odpowiedniej bramy wjazdowej jest niezwykle istotny zarówno dla bezpieczeństwa mieszkańców danej posesji, jak i dla estetyki terenu wokół domu.

Najczęściej właściciele stawiają na warianty skrzydłowe. Niestety w przypadku wąskiego podjazdu takie wyjście prawdopodobnie się nie sprawdzi. Wtedy warto wybrać bramę teleskopową. Cena tego rozwiązania odpowiada jego zaletom, dlatego coraz częściej jest ono proponowane przez projektantów. Poznaj najważniejsze plusy bram wysuwanych.

Czym jest brama teleskopowa?

Rozwiązania teleskopowe stanowią świetną alternatywę dla klasycznych bram przesuwnych, które otwierają się wzdłuż linii ogrodzenia. Za sprawą opisywanej opcji możesz zaoszczędzić nawet 40% miejsca przy ogrodzeniu. Wszystko dzięki temu, że ruchome części, podczas uchylania, nakładają się na siebie. Co więcej, cały mechanizm został zautomatyzowany, więc nie musisz tracić czasu na ręczne otwieranie bramy teleskopowej. Cena tego wariantu jest stosunkowo wysoka, dlatego decydują się na nie przede wszystkim osoby stawiające na najnowocześniejsze rozwiązania.

Bramy teleskopowe to najlepsze rozwiązanie dla właścicieli posesji z wąskim i płytkim wjazdem. Dzięki temu, że ich skrzydła nie otwierają się na boki, nie zajmują dużo miejsca, a samochód przed zaparkowaniem na danym terenie, może stanąć bardzo blisko ogrodzenia. Warto wybrać tę opcję również wtedy, gdy wjazd jest pochyły, ponieważ w takich przypadkach zamontowanie klasycznej bramy skrzydłowej często okazuje się niemożliwe. Ponadto zimą nie musisz odśnieżać bramy teleskopowej. Cena tego typu bramy odpowiada wygodzie, jaką oferuje po zamontowaniu jej na posesji.

Bramy teleskopowe – ceny dopasowane do możliwości

Zautomatyzowanie to kolejna cecha, jaką wyróżniają się bramy teleskopowe. Ceny automatyki zastosowanej w bramie są zależne przede wszystkim od jej jakości. W tym przypadku nie warto oszczędzać – tylko wysokiej klasy mechanizm zapewni Ci pożądany komfort. Co więcej, oferowane przez nas bramy mogą otwierać się w lewą lub prawą stronę. Dzięki temu możliwe jest dokładne dopasowanie skrzydeł do miejsca, które ma być przeznaczone na wjazd.

Każda stworzona przez naszą firmę brama teleskopowa została wyposażona w dwa aluminiowe słupki, w których ukryliśmy napęd. Za sprawą takiego mechanizmu wszystkie elementy związane z automatyzacją są chronione przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych. Stanowi to również gwarancję estetycznego wyglądu bramy teleskopowej. Ta opcja gwarantuje płynność i krótki czas otwierania skrzydeł, co również wpływa na cenę, która jest tego warta.

Brama teleskopowa – cena odpowiadająca jakości

Dbamy o to, żeby bramy były wykonywane z najwyższej jakości materiałów. Wszystkie surowce wykorzystywane do produkcji poddajemy specjalistycznym testom w laboratorium oraz w warunkach realnej eksploatacji. Dzięki temu bramy są odporne na takie czynniki jak deszcz, śnieg, czy bardzo wysokie i niskie temperatury, a także na uszkodzenia mechaniczne. Proponowane rozwiązanie teleskopowe to wszystko, czego można oczekiwać od bramy teleskopowej. Cena stanowi gwarancję jej niezawodności.

Oferowane przez naszą firmę bramy są wyposażone w wyprodukowany w Niemczech napęd SOMMERSpełnia on wszystkie normy europejskie, więc jest całkowicie bezpieczny dla jego użytkowników. Wyposażono go również w system automatycznego rozpoznawania przeszkód, co pozwala uniknąć uszkodzeń skrzydeł. Ponadto napęd ten nie wymaga stosowania ograniczników w bramach teleskopowych. Ceny jego zakupu wraz z pozostałymi elementami opisywanej części ogrodzenia są korzystne, dlatego warto się na niego zdecydować podczas budowy lub zmiany płotu.

Brama teleskopowa – cena, którą warto zapłacić

Podobnie jak klasyczne bramy, również te teleskopowe łatwo dostosujesz do potrzeb mieszkańców danego domu. Możesz wybierać spośród wielu wysokości, a także szerokości skrzydeł. Dzięki temu zyskasz pewność, że bez problemu wjedziesz na posesję samochodem, nawet jeżeli pojazd jest duży. Co więcej, nie musisz bać się, że gdy staniesz za blisko wjazdu, auto zostanie uszkodzone przez skrzydła bramy teleskopowej. Cena zautomatyzowanej bramy, podobnie jak w przypadku innych opcji, wzrasta wraz z jej wielkością.

Bramy zautomatyzowane dopasujesz również do płotu otaczającego posesję. Niezależnie od tego, jakie ogrodzenie kupisz, możesz do niego dołączyć bramę teleskopową. Cena zależy także od kolekcji, na którą się zdecydujesz. Możesz postawić na ponadczasową prostotę, kupując minimalistyczne skrzydła, których konstrukcja została oparta na prostych liniach lub urozmaicić swój ogród odważnym, kontrastowym elementem albo bramą z oryginalnymi zdobieniami przypominającymi kwiaty, ciepły, wiosenny deszcz czy gwieździste niebo. Ponadto w Gatigo możesz również zaprojektować własny, indywidualny wzór ogrodzenia.

Czy brama składana może być alternatywą dla bramy teleskopowej?

Jeżeli rozwiązanie teleskopowe nie jest tym, czego oczekujesz, a jednocześnie ze względu na wąski podjazd nie możesz zdecydować się na montaż klasycznych bram dwuskrzydłowych, postaw na bramę składaną. Cena tak jak w przypadku wcześniej omawianej opcji zależy od wielkości bramy oraz wybranego napędu. Jednak warto pamiętać, że to rozwiązanie sprawdzi się tylko jeżeli masz na swojej posesji więcej wolnej przestrzeni między domem a ogrodzeniem. Wybór tej bramy to również dobry wybór, jeśli masz mniej miejsca w linii ogrodzenia.

Bramy składane swoją budową przypominają harmonijkę. Gdy skrzydła się rozkładają, ich elementy zaczynają do siebie przylegać, co pozwala na zaoszczędzenie miejsca. Od opcji teleskopowych odróżnia je to, że nie otwierają się wzdłuż linii ogrodzenia. Wybierając to rozwiązanie, nie musisz zastanawiać się nad ustawieniem bramy względem furtki. Gatigo zapewnia dyskretny mechanizm łamania. Cena proponowanego rozwiązania zazwyczaj odpowiada jego walorom estetycznym.

Brama składana – cena adekwatna do możliwości

Bramy składane są w pełni automatyczne, co oznacza, że również osoby, które wybrały tę opcję, nie muszą wysiadać z pojazdu, ani używać siły, aby wjechać na posesję. Ponadto oferowane bramy zostały wyposażone w łożyskowe zawiasy zapewniające trwałość, a także precyzję działania całego systemu. To sprawia, że domownicy przez lata mogą polegać na niezawodności oraz wygodzie, jaką zapewnia brama składana. Cena opcji tak, jak w rozwiązaniu teleskopowym, jest związana z wybranym designem. Skrzydła mogą wyróżniać się na tle płotu wzorem albo kolorem lub idealnie się z nim komponować.

Innowacyjne rozwiązanie dla wymagających

Doskonałe uzupełnienie posesji należących do osób, które cenią przede wszystkim wygodę i niepowtarzalny design to zautomatyzowany system składany lub brama teleskopowa. Cena zawsze ustalana jest indywidualnie. Przedstawione rozwiązania to najlepszy wybór dla osób mających na swojej posesji niewiele miejsca lub chcących je zaoszczędzić. Które z nich będzie lepsze? Wszystko zależy od potrzeb oraz oczekiwań domowników. Jeśli jednak nie wiesz, jaki system sprawdzi się u Ciebie, nasi doświadczeni specjaliści zawsze służą pomocą.