hero

Ile kosztuje automatyczna brama składana?

Porady i trendy

Ile kosztuje automatyczna brama składana?

Automatyczne bramy składane, nazywane inaczej łamanymi czy harmonijkowymi to nowoczesne rozwiązanie – praktyczne, wygodne i bezpieczne. Składają się ze stalowych skrzydeł, które dzięki wbudowanemu napędowi w kilka sekund rozkładają się, „łamią” w pół i rozsuwają, umożliwiając wjazd na posesję bez konieczności wysiadania z samochodu.

Zazwyczaj takie rozwiązanie najlepiej sprawdza się w przypadku wąskich, małych działek i krótkich podjazdów zorganizowanych na pochyłym, nierównym terenie. Ile kosztuje automatyczna brama składana? Jak to dokładnie działa i dlaczego warto zainwestować akurat w to rozwiązanie? Przekonajmy się!

Automatyczna brama składana – cena w dużym przybliżeniu!

Brama wjazdowa automatycznie składana jest doskonałą i coraz częściej wybieraną alternatywą dla klasycznych bram skrzydłowych rozwieranych czy rozsuwanych. Wszystkie zautomatyzowane systemy ogrodzeniowe są dość kosztowne, jednak jest to inwestycja, którą warto poczynić. Bezpieczeństwa, komfortu, oszczędności czasu i sił nie da się wycenić, a wszystko to dostajemy w „gratisie” do solidnej, trwałej i bezawaryjnej bramy wjazdowej, która będzie służyć długie lata.

Koszt inwestycji w bramę automatycznie składaną można podać wyłącznie w dużym przybliżeniu, gdyż na jej cenę składa się wiele zmiennych: rodzaj materiału bramy i technologie jego obróbki, wymiary bramy, liczba skrzydeł oraz zastosowany system napędu. To wszystko sprawia, że finalnie cena automatycznej bramy może oscylować wokół kilku lub kilkunastu tysięcy złotych. W Gatigo projektujemy i tworzymy automatycznie składane bramy dostosowane do potrzeb Klienta. Aby wycenić ostateczny koszt inwestycji, skontaktuj się z nami.

Brama automatyczna składana – jak to działa?

Nasza oferta systemów ogrodzeniowych Gatigo obejmuje przede wszystkim dwa typy automatycznie składanych bram wjazdowych:

  • składane jednostronnie
  • składane dwustronnie

Niezależnie od typu bramy system działa na tej samej zasadzie. Bramę otwiera się za pomocą pilota. W kilka sekund stalowe skrzydła rozsuwają się, składają na pół i otwierają. Skrzydła wyposażone są w łożyskowane zawiasy, które zapewniają precyzję i dyskrecję działania mechanizmu. Brama składa się automatycznie, a jej skrzydła nie podnoszą się – nie tworzą prześwitu między skrzydłem a podłożem, a układają się równolegle do linii ogrodzenia.

Automatyczna brama składana montowana jest na metalowych lub murowanych słupkach ogrodzenia. Skrzydła stalowe wypełniają poziomo montowane płaskie profile z niewielkimi prześwitami, które dobrze kryją wjazd przed wzrokiem osób trzecich i zapewniają prywatność.

Ile miejsca oszczędza automatycznie składana brama?

Największą zaletą bramy automatycznie składanej jest spora oszczędność miejsca. Warto porównać, jak dużo przestrzeni do prawidłowego działania potrzebują inne typy bram wjazdowych (np. klasyczna otwierana do środka czy przesuwna) z bramą łamaną – składaną.

Tradycyjna brama rozwierna a brama składana

Klasyczna, tradycyjna brama składa się z dwóch skrzydeł. W świetle przepisów polskiego prawa brama wjazdowa powinna być szeroka przynajmniej na 2,4 m, a jej skrzydła muszą otwierać się do wewnątrz posesji. Zazwyczaj jednak projektując podjazd, zakłada się, że brama będzie szersza – najczęściej są to 4 m. W tym przypadku skrzydła klasycznej bramy będą potrzebowały aż 2 m z długości podjazdu do prawidłowej pracy. Oznacza to, że samochód będzie mógł zostać zaparkowany nie bliżej niż 2,5 m od bramy, co w przypadku niewielkich posesji i krótkich podjazdów jest dość kłopotliwe.

Automatycznie składana brama oszczędza połowę tego miejsca! Zakres pracy bramy automatycznie składanej dwustronnie to tylko 1 m. W przypadku bramy składanej jednostronnie są to 2 m, jednak tylko po jednej stronie, dzięki czemu można zaparkować zaraz przy bramie, lekko pod skosem.

Automatyczna brama przesuwna a brama składana

Na pierwszy rzut oka w konkurencji na oszczędność miejsca wygrywa brama przesuwna, która dzięki prowadnicom lub innym mechanizmom porusza się wzdłuż linii ogrodzenia i praktycznie nie zabiera miejsca w granicy posesji. To świetna opcja, gdy podjazd jest krótki, lecz działka stosunkowo szeroka. Zakres pracy takiej bramy (przy szerokości 4 m) to aż 10 m, na co w przypadku wąskiej działki nie zawsze można sobie pozwolić.

Napęd, czyli serce automatycznie składanej bramy

Brama automatycznie składana musi być wyposażona w doskonały napęd. W Gatigo korzystamy ze sprawdzonych rozwiązań od światowych producentów. W naszych bramach montujemy napęd Sommer niemieckiej firmy, która słynie z niezawodności, wysokiej jakości swoich produktów oraz z licznych inwestycji w badania i rozwój, dzięki którym może wciąż doskonalić swoje wyroby.

W Gatigo korzystamy z napędów Sommer przede wszystkim dlatego, że:

  • są bezpieczne – napęd spełnia restrykcyjne europejskie normy;
  • automatycznie „rozpoznają” przeszkody dzięki specjalnemu systemowi;
  • są ciche;
  • nie wymagają konserwacji i serwisowania;
  • są łatwe w montażu i programowaniu;
  • zapewniają płynny ruch bramy z łagodnym startem i zatrzymaniem;
  • nie wymagają stosowania organiczników, gdyż są wyposażone w magnetyczne wyłączniki krańcowe;
  • pracują bez względu na temperaturę – od +70°C do -30°C.

Brama teleskopowa, czyli alternatywa dla bramy składanej automatycznie

Spośród rozsądnych, wciąż nowoczesnych i automatycznych bram warto wyróżnić jeszcze jeden model, który warto rozważyć jako alternatywę dla bramy składanej automatycznie. Mowa tu o bramie teleskopowej, którą niedawno włączyliśmy do naszej oferty systemów ogrodzeń Gatigo.

Ten rodzaj bramy również jest szczególnie polecany w przypadku wąskich działek i krótkich podjazdów. Brama składa się ze stalowych skrzydeł, które podczas rozkładania zachodzą jedno na drugie. Działa to jak klasyczna brama przesuwna z tą różnicą, że oszczędza 40% miejsca w linii ogrodzenia. Jak to działa? Skrzydła przesuwają się za pomocą szyn jezdnych i mogą rozsuwać się na lewo lub na prawo – w zależności od potrzeb czy preferencji Klienta. W słupku aluminiowym bramy znajduje się wbudowany automat, który umożliwia jej otwarcie za pomocą pilota. Brama jest więc w pełni zautomatyzowana, a dzięki aluminiowym słupkom dojazdowym i możliwości montażu kaset dojazdowych do muru czy słupka stalowego, działa sprawnie, szybko i cicho.

Nowoczesna brama to solidna brama – 7 lat gwarancji!

Wszystkie nasze systemy ogrodzeniowe i bramy są nowoczesne i tworzone z myślą o długich latach korzystania. Wyróżniają się minimalistycznym, modnym designem. Sprytne bramy wjazdowe – składaną czy teleskopową – projektujemy z myślą o niestandardowych potrzebach. Poza tym, że świetnie pełnią swoje funkcje, idealnie komponują się ze stylem nowoczesnego budownictwa.

Największą uwagę zwracamy jednak na funkcjonalność i jakość naszych bram wjazdowych. W Gatigo Lab testujemy prototypy naszych rozwiązań na niespotykaną skalę. Po rygorystycznych testach trwałości, które obejmują również takie elementy jak siłowniki, zawiasy czy punkty mocowań, prototypy są poddawane testom użytkowania przez 100 000 cykli, co odpowiada dziesięcioletniemu użytkowaniu bramy.

Dzięki temu nasi Klienci kupują rozwiązanie nie tylko funkcjonalne i estetyczne, ale także solidne i bezawaryjne. Wszystkie nasze produkty, w tym bramy wjazdowe automatycznie składane i teleskopowe objęte są 7-letnią gwarancją