hero

Jak wygląda indywidualne projektowanie ogrodzeń i ile to kosztuje?

Porady i trendy

Jak wygląda indywidualne projektowanie ogrodzeń i ile to kosztuje?

Projektując i budując dom, oczekujemy spójnej wizji, w której ogród, podjazd, ogrodzenie i brama idealnie współgrają ze stylem architektury i wystroju budynku. Wykonanie takich wizualizacji to zazwyczaj praca dla kilku projektantów – specjalistów w danej dziedzinie.

Zobacz indywidualne projekty ogrodzeń

W Gatigo od 25 lat tworzymy systemy ogrodzeniowe – od projektowania przez prototypowanie i testowanie aż po wykonanie. Klienci mogą zamówić gotowe ogrodzenie z jednej z naszych kolekcji, ale to nie jedyne wyjście! Ogrodzenia projektujemy także indywidualnie – zgodnie z wytycznymi Klienta, uwzględniając różne wymiary, specyficzne uwarunkowanie terenu czy opracowując wzornictwo, które idealnie wkomponuje się w otoczenie domu. Jak wygląda cały proces i ile kosztuje indywidualny projekt ogrodzenia?

Indywidualne wymiary i precyzyjne wycięcia techniczne

Niestandardowe działki – o specyficznych wymiarach czy ukształtowaniu terenu mogą uniemożliwić montaż wybranego, konkretnego ogrodzenia, nawet po ewentualnym docięciu pod wymiar. Dlatego w tym wypadku dobrze jest zdecydować się na indywidualnie projektowane ogrodzenie. Po zwymiarowaniu działki i zbadaniu rzeźby terenu nasi specjaliści zaprojektują rozwiązanie najlepsze z możliwych, które po wykonaniu będzie gotowe do szybkiego i bezproblemowego montażu.

To ważny etap projektowania ogrodzenia. W zależności od indywidualnych potrzeb nasi projektanci dobierają konkretny typ ogrodzenia oraz jego najważniejszego elementu, czyli bramy wjazdowej. Nie zawsze możliwe będzie zastosowanie standardowego rozwiązania, czyli na przykład bramy skrzydłowej rozwiernej czy przesuwnej. Przy wąskich działkach ulokowanych na pochyłym terenie, z bardzo krótkim podjazdem, być może trzeba będzie zastanowić się nad rozwiązaniem innowacyjnym – np. składanym czy teleskopowym. Może okazać się na przykład, że ważna część jakiejś instalacji musi zostać zamontowana w linii ogrodzenia. Wtedy w ogrodzeniu trzeba będzie przygotować odpowiednie wycięcie techniczne, na przykład pod skrzynkę gazową.

Ogrodzenie niepowtarzalne, czyli indywidualne projektowane wzornictwo

Kwestie techniczne to pierwszy etap pracy nad projektem ogrodzenia. Po zatwierdzeniu konkretnego rodzaju systemu ogrodzeniowego i jego poszczególnych elementów przychodzi pora na projekt wzornictwa. W końcu ogrodzenie posesji staje się poniekąd jej wizytówką i powinno prezentować się spójnie i elegancko na tle budowanego domu. Ogrodzenie klasyczne, nowoczesne, minimalistyczne, bogato zdobione, luksusowe, a może inspirowane naturą? Nasi projektanci fachowo, profesjonalnie doradzą i uwzględnią wszystkie wytyczne Klienta, a w pracy nad projektem wykorzystają swoją ogromną wiedzę i doświadczenie.

Kolor robi ogromną różnicę!

Gatigo projektujemy i tworzymy ogrodzenia różne, w których poszczególne przęsła i profile mogą różnić się kolorem. Standardowo wykorzystujemy odcienie czerni, szarości i brązu, proponując naszym Klientom ogrodzenia w kolorze:

 • księżycowego antracytu
 • wulkanicznego grafitu
 • mocca brązu
 • karbonowej czerni

Poszczególne elementy ogrodzenia malujemy wedle życzenia Klienta, wykorzystując dostępne w naszej palecie kolory niestandardowe. W ten sposób powstają intrygujące, przyjemne kontrasty kolorystyczne, a ogrodzenie staje się niepowtarzalne. Malujemy zarówno pojedyncze profile, jak i całe przęsła czy jedynie elementy dekoracyjne – wszystko zależy od upodobań Klienta. Stawiamy na kolory odważne, głębokie i intensywne, na przykład:

 • słoneczny żółty
 • szafranowy pomarańcz
 • chilli czerwień
 • winny czerwony
 • jagodowy fiolet
 • malinowy róż
 • klasyczny szafir
 • intensywny kobalt
 • soczystą zieleń
 • energetyczną limonkę
 • mroźne marengo
 • czekoladowy brąz
 • porcelanową biel

Dodatkowo wybranej farbie nadać można konkretną strukturę – połysk, półmat lub strukturę metalizowaną.

Ponadto nasze stalowe ogrodzenia wzbogacamy o profile z drewna polimerowego, czyli tworzywa odpornego na działanie czynników atmosferycznych, które doskonale imituje naturalne drewno z widocznym usłojeniem.

Modyfikacja rozwiązań z oferty Gatigo

Nasza oferta systemów ogrodzeniowych obejmuje kilka kolekcji. Ogrodzenia z każdej linii możemy dowolnie modyfikować w odpowiedzi na indywidualne preferencje Klienta. Dotyczy to zarówno samego ułożenia elementów ogrodzenia, na przykład prześwitów, kątów nachylenia stalowych profili, jak i rozmieszczenia elementów dekoracyjnych czy akcentów kolorystycznych.

Przed realizacją indywidualnego projektu ogrodzenia warto zajrzeć do naszych katalogów po garść inspiracji. Aktualnie oferujemy cztery kolekcje stylistyczne, z których każda obejmuje kilka rodzajów ogrodzenia stworzonego w konkretnym stylu czy w wypadku konkretnej inspiracji.

 • kolekcja Linea – charakteryzuje się minimalistycznym wzornictwem i prostą formą. Przęsła tworzone są ze stalowych profili pionowych, na których można przymocować dodatkowo poziome ramy – górne i dolne. Przęsła i profile mogą zostać pomalowane na wybrany kolor z naszej palety.
 • kolekcja Natura – linia inspirowana pięknem przyrody i jej elementami: kwiecistą łąką, gwiaździstym niebem, sosnowym lasem, delikatnymi listkami, gałązkami drzew czy morskimi falami, a nawet wiosennym, ciepłym deszczem!
 • kolekcja Stante – profile ogrodzenia ułożone są pod kątem i wyglądem przypominają okienne żaluzje. Ogrodzenia z tej serii możemy dowolnie modyfikować, na przykład zwiększając prześwity lub malując wybrane profile na konkretny kolor, co stworzy silny kontrast i doda ogrodzeniu wyjątkowego uroku!
 • kolekcja Metric – minimalistyczne ogrodzenia z tej serii mają prostą formę, co doskonale współgra z barwnymi detalami i kolorystycznymi kontrastami. Ogrodzenia z tej kolekcji możemy indywidualnie dostosować do gustu i upodobań Klienta.

Jak wygląda indywidualny projekt ogrodzenia?

W pierwszym kroku zapraszamy do kontaktu z nami. Po rozmowie, zwymiarowaniu działki, wybraniu konkretnego typu ogrodzenia i poznaniu oczekiwań naszych Klientów, przystępujemy do pracy, co wiąże się z uiszczeniem zaliczki. Klient otrzymuje od nas projekt techniczny oraz wizualizację ogrodzenia 2D i 3D (również z możliwością naniesienia projektu na tło domu) i decyduje, czy projekt jest zgodny z jego wizją, oczekiwaniami i czy wpisuje się w stylistykę domu, ogrodu czy samego otoczenia.

W kolejnym kroku Klienci mogą zgłosić poprawki, po których projekt dopinany jest na ostatni guzik. Ostatni etap prac to realizacja projektu i dostarczenie ogrodzenia do wybranego dystrybutora, u którego można zamówić montaż systemu na posesji lub pod wskazany w zamówieniu adres, prosto na plac budowy.

Indywidualny projekt ogrodzenia – koszt realizacji 

Niestety nie da się udzielić jednoznacznej i choćby przybliżonej odpowiedzi na pytanie, ile kosztuje projekt ogrodzenia. Cena projektu zależy od wielu czynników i jest kwestią indywidualną. Projekt wyceniamy na podstawie dostarczonych przez Klienta informacji oraz wytycznych, co przekłada się bezpośrednio na czas potrzebny na realizację projektu, a więc na jego cenę. Ta będzie odpowiednio niższa, jeśli projekt będzie zakładał jedynie modyfikację ogrodzenia dostępnego w jednej z naszych kolekcji. Jeśli ogrodzenie będzie projektowanie zupełnie od podstaw, można się spodziewać, że koszt projektu będzie znacznie wyższy.

Wszystkich zainteresowanych indywidualnym projektem ogrodzenia posesji serdecznie zapraszamy do kontaktu – wyjaśnimy dokładnie, jak wygląda cały proces i oszacujemy jego koszt. Po uzyskaniu konkretnych informacji będziemy mogli finalnie wycenić projekt i zabrać się do pracy.